• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Договори оренди державного та комунального майна: правові особливості

15.03.2019 865 0 1

Господарські договори: поради, зразки, практика

Якщо предметом договору оренди виступає державне або комунальне майно, то при укладанні такого договору крім вимог ЦК необхідно враховувати положення спеціальних нормативних документів. Які це документи та що слід включити до договору оренди, розглянемо в консультації.

Основний нормативно-правовий акт, яким слід керуватися при укладанні договору оренди державного або комунального майна, – це Закон № 2269. Саме він визначає правила оформлення такого договору.

Хто може бути сторонами договору оренди державного та комунального майна, визначено в ст. 5 і 6 Закону № 2269.

Державні та комунальні підприємства не є власниками майна, закріпленого за ними на праві повного господарського відання та оперативного управління. Тому вони не завжди можуть виступати як орендодавці такого майна. У деяких випадках, передбачених ст. 5 Закону № 2269, орендодавцями зазначеного майна повинні бути Фонд держмайна та його регіональні підрозділи, а також органи місцевого самоврядування, уповноважені управляти комунальним майном.

Звертаємо увагу! Державні та комунальні підприємства можуть бути орендодавцями відносно нерухомого майна, загальна площа якого не перевищує 200 м2 на одне підприємство.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали