Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Договір оренди державного та комунального майна: вивчаємо і застосовуємо новації

27.03.2020 568 0 0

Оренда нерухомості, автомобілів, землі: правові та облікові аспекти

Цього року законодавство, що регламентує питання оренди державного і комунального майна, було істотно оновлене. У консультації розглянемо, що помінялося і яким вимогам законодавства тепер повинен відповідати договір оренди такого майна.

На зміну Закону від 10.04.92 р. № 2269-XII (далі - Закон № 2269), який багато років регулював питання оренди державного і комунального майна, прийшов новий Закон від 03.10.19 р. № 157-IX (далі - Закон № 157), що набув чинності з 27.12.19 р. Правда, велика частина його норм була введена в дію з 01.02.20 р., а деякі норми почнуть застосовуватися тільки з 01.10.20 р. Пояснюється це тим, що необхідно ввести в роботу електронну торговельну систему (далі – ЕТС), у якій ураховуватимуться всі орендні операції державного і комунального майна.

Крім того, найближчим часом чекаємо на прийняття нових підзаконних актів щодо застосування на практиці новацій Закону № 157. Зокрема, КМУ приписано у тримісячний строк з моменту набуття чинності цього документа привести свої нормативні акти у відповідність з його нормами, а також забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативної бази у відповідність з нормами нового закону (п. 8 Прикінцевих і перехідних положень Закону № 157).

І деякі кроки у цьому напрямку вже зроблені. Так, на офіційному сайті Мінекономіки з᾿явилася інформація про те, що 03.03.20 р. Кабмін прийняв постанову «Про затвердження Порядку передачі в оренду державного і комунального майна», яка деталізує процедуру передачі зазначеного майна в оренду відповідно до Закону № 157. Ця постанова визначає процесуальний порядок здійснення таких процедур, як:

  • проведення аукціонів;
  • включення майна до переліку потенційних об᾿єктів оренди;
  • укладення договорів;
  • виконання ремонтів і невід᾿ємних поліпшень;
  • продовження договорів оренди без аукціону та на аукціоні, унесення до них змін тощо

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали