Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Банкрутство підприємства: особливості обліку

Юлія Гужел

13.06.2017 1264 0 1

Бухгалтеру ліквідовуваного в процедурі банкрутства підприємства необхідно знати, що ця процедура не звільняє його від ведення бухгалтерського обліку та подання звітності. У консультації розглянемо нюанси бухгалтерського обліку, сплати податків і подання звітності такими підприємствами.

У ході провадження справи про банкрутство при ліквідації підприємства суд призначає ліквідатора із числа арбітражних керуючих. Із дня призначення до ліквідатора переходять права керівника юрособи-банкрута (п. 3 ст. 41 Закону № 2343).

До повноважень ліквідатора, зокрема, відносяться (п. 2 ст. 41 Закону № 2343):

  • прийняття у своє відання майна боржника та забезпечення його схоронності;
  • проведення інвентаризації та оцінка майна боржника;
  • аналіз фінансового стану;
  • формування ліквідаційної маси (тобто всі види майна та майнових прав, що належать банкруту);
  • пред'явлення третім особам вимог про повернення боржнику дебіторської заборгованості;
  • виплата звільненим працівникам боржника вихідної допомоги в першу чергу за рахунок коштів, отриманих від продажу майна боржника, або за рахунок кредиту;
  • передача на зберігання в архів документів банкрута, що підлягають обов'язковому зберіганню, на строк не менше 5 років із дати визнання юрособи банкрутом, та ін.

Розглянемо покроково дану процедуру.

Крок 1. Передача документації та печаток. Протягом 15 днів із дати призначення ліквідатора посадові особи підприємства-банкрута передають йому всі бухгалтерські та інші документи, печатки, штампи, матеріальні та інші цінності (п. 6 ст. 42 Закону № 2343). Таку передачу, як правило, оформляють актом приймання-передачі довільної форми. У ньому наводяться назви, кількість і вартість переданого майна. Акт підписується посадовими особами підприємства та ліквідатором.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали