Ви подали платіжне доручення до банку, а податок не дійшов до бюджету вчасно: план дій
09.04.2018 3716 0 1
Навіть найчесніший платник податків може потрапити у ситуацію, коли орган ДФС звинуватить його у несвоєчасній сплаті податку (або у несплаті взагалі. Зверніть увагу – те саме поширюється і на ЄСВ, із специфікою Закону «Про ЄСВ»). Так буває, коли платник подав платіжне доручення до банку, а банк перерахував податок до бюджету невчасно, або не перерахував взагалі. Чи може платник обілити своє ім’я та (найважливіше) уникнути штрафу?
Посадові особи органу ДФС категорично заперечать таку можливість, посилаючись на ч.5 ст.45 Бюджетного кодексу України (далі – БКУ) і будуть – неправі. Але орган ДФС все одно прийме податкове повідомлення-рішення (далі – ППР) про нарахування штрафу за невчасно перерахований податок або пришле податкову вимогу (це у випадку, коли банк не перерахував Ваш податок взагалі, далі – П. вимога). Що робити? Зараз дізнаємося.
Хто може оскаржити Рішення органу ДФС про нарахування штрафу або податкову вимогу.
Оскаржити такі рішення із позитивним результатом зможуть не всі. Щоб добитися відміни ППР та/або П. вимоги потрібно, щоб платником було дотримано 3 основні вимоги:
Отже, такі вимоги це:
1. Вчасно подати платіжне доручення до банку. Зі строками слід бути дуже обережними та уважними. За загальним правилом, для звітного періоду, що дорівнює календарному місяцю, встановлений строк сплати протягом 30 календарних днів* (п.п.49.18.1 ст.49 та п.57.1 ст.57 ПКУ. *якщо подання декларації не припадає на вихідний або святковий день). Разом із тим, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачується щокварталу до 30 числа (ст.266 ПКУ). Тобто, для «місячного» податку «вчасно» буде і 30-те число, а для податку на нерухоме майно – 29 число. Звертайте увагу на такі дрібниці.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року