Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ЗЕД: основні первинні документи

Ольга Целуйко

07.11.2017 4610 0 1

У цій консультації розповімо про застосування і складання найважливіших первинних документів у ЗЕД, необхідних для визначення митної вартості товарів і відображення операцій у бухобліку: комерційних, транспортних (перевізних) і митних.

До комерційних відносяться документи, які дають вартісну, якісну і кількісну характеристику товару. Ці документи оформляє на своєму бланку продавець, а покупець на їх підставі здійснює оплату. Вартісна характеристика товару надається в рахунку-фактурі й рахунку-проформі. Крім рахунків, комерційними документами є специфікація, пакувальний аркуш, сертифікат якості.

Згідно з ч. 6 ст. 344 ГК для проведення міжнародних розрахунків використовуються різні комерційні документи: коносамент, накладна, рахунок-фактура, страхові документи (страховий поліс, сертифікат), документ про право власності та ін.

Рахунок-фактура

Рахунок-фактура або інвойс (invoice) – вид комерційного рахунка, у якому зазначено суму, яка повинна бути сплачена за товар. Крім свого основного призначення, він може бути використаний як супровідний документ (п. 1.2 Технологічної схеми митного оформлення товарів, затвердженої Наказом Чорноморської регіональної митниці від 15.10.02 р. № 766). Залежно від законодавства держави рахунок-фактура, крім вимог про сплату товару, може виконувати різні функції. Наприклад, у країнах ЄС він використовується для підтвердження сплати ПДВ та акцизного податку.

Рахунок-проформа

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали