• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відповідальність у сфері ЗЕД

За порушення у сфері ЗЕД передбачені різні види відповідальності. У консультації розглянемо, у якому порядку та відповідно до яких нормативно-правових актів суб'єкти ЗЕД притягуються до відповідальності.

Порядок ведення зовнішньоекономічної діяльності регламентується Законом № 959. Відповідальність у сфері ЗЕД установлена КУпАП, КК, ст. 33 Закону № 959 та іншими нормативними актами. Зокрема, до суб'єктів ЗЕД і до їх посадових осіб застосовуються такі види відповідальності:

  • фінансова;
  • адміністративна;
  • кримінальна.

Під фінансовою відповідальністю розуміють відшкодування матеріальних прямих і непрямих збитків, упущеної вигоди, матеріальне відшкодування моральної шкоди, а також майнові санкції. Адміністративна і кримінальна відповідальність настає тільки у випадках, прямо передбачених КУпАП і КК.

Крім того, до суб'єктів ЗЕД можуть застосовуватися спеціальні санкції економічного характеру (ст. 37 Закону № 959).

Суб'єкти ЗЕД або іноземні суб'єкти господарювання (далі – СГ) несуть фінансову відповідальність у повному обсязі, якщо їх дії призвели до виникнення збитків, втрати вигоди та/або моральної шкоди. Порядок притягнення до такої відповідальності і звільнення від неї може визначатися ЗЕД-контрактом, якщо це не суперечить діючому законодавству (ст. 36 Закону № 959). Якщо ж у контракті про це нічого не сказано, то СГ притягується до фінансової відповідальності на підставі розд. 5 ГК (відшкодування збитків, стягнення штрафних санкцій, оперативно-господарські санкції) і гл. 82 ЦК (компенсація шкоди).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали