Відповідальність у сфері ЗЕД
17.11.2017 2081 0 1
За порушення у сфері ЗЕД передбачені різні види відповідальності. У консультації розглянемо, у якому порядку та відповідно до яких нормативно-правових актів суб'єкти ЗЕД притягуються до відповідальності.
Порядок ведення зовнішньоекономічної діяльності регламентується Законом № 959. Відповідальність у сфері ЗЕД установлена КУпАП, КК, ст. 33 Закону № 959 та іншими нормативними актами. Зокрема, до суб'єктів ЗЕД і до їх посадових осіб застосовуються такі види відповідальності:
- фінансова;
- адміністративна;
- кримінальна.
Під фінансовою відповідальністю розуміють відшкодування матеріальних прямих і непрямих збитків, упущеної вигоди, матеріальне відшкодування моральної шкоди, а також майнові санкції. Адміністративна і кримінальна відповідальність настає тільки у випадках, прямо передбачених КУпАП і КК.
Крім того, до суб'єктів ЗЕД можуть застосовуватися спеціальні санкції економічного характеру (ст. 37 Закону № 959).
Суб'єкти ЗЕД або іноземні суб'єкти господарювання (далі – СГ) несуть фінансову відповідальність у повному обсязі, якщо їх дії призвели до виникнення збитків, втрати вигоди та/або моральної шкоди. Порядок притягнення до такої відповідальності і звільнення від неї може визначатися ЗЕД-контрактом, якщо це не суперечить діючому законодавству (ст. 36 Закону № 959). Якщо ж у контракті про це нічого не сказано, то СГ притягується до фінансової відповідальності на підставі розд. 5 ГК (відшкодування збитків, стягнення штрафних санкцій, оперативно-господарські санкції) і гл. 82 ЦК (компенсація шкоди).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Отримайте відповідь на своє питання зараз і забезпечте себе від питань в майбутньому. Підпишіться на електронне видання для бухгалтерів і керівників Uteka
Оформити передплату на розділ «Комерція»
Відповідь Вам потрібна прямо зараз?
Бухгалтера довіряють нам - а ми довіряємо БУХГАЛТЕРАМ
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року