Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Податок на фрахт: облік в експедитора

Ситуація. Підприємство провадить транспортно-експедиторську діяльність. Для виконання доручення клієнта уклало договір з перевізником-нерезидентом та оплачує йому вартість міжнародного перевезення. При цьому частина маршруту проходить територією України. Як оподатковуються доходи, які експедитор виплачує перевізникові-нерезиденту?

Що говорить закон

Почнемо з термінології. Для цілей податкового обліку винагорода за договорами перевезення, найму або піднайму будь-якого транспортного засобу (наземного, водного, повітряного) для перевезення вантажів і пасажирів уважається фрахтом (пп. 14.1.260 Податкового кодексу, далі – ПК).

Якщо отримувачем доходу (фрахту) за договором перевезення є нерезидент, то його дохід з українського джерела підлягає оподаткуванню в Україні (пп. 14.1.54 ПК). Тобто оподаткуванню підлягає вартість тільки частини перевезення (на тому відрізку, який проходить територією України).

Якщо експедитор (підприємство на будь-якій системі оподаткування) уклав договір перевезення з нерезидентом, то він зобов'язаний керуватися нормами пп. 141.4.4 ПК. А значить, при виплаті винагороди такому нерезиденту він повинен утримати і перерахувати до бюджету податок на доходи нерезидента – у розмірі 6 % від базової ставки фрахту.

Базовою ставкою фрахту вважається його сума, включаючи витрати на навантаження, розвантаження, перевантаження і складування (зберігання) товарів, збільшена на суму витрат за рейс транспортного засобу, сплачених (відшкодовуваних) фрахтувальником згідно з умовами договору (пп. 14.1.12 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали