Податок на фрахт: облік в експедитора
26.05.2016 974 0 1
Ситуація. Підприємство провадить транспортно-експедиторську діяльність. Для виконання доручення клієнта уклало договір з перевізником-нерезидентом та оплачує йому вартість міжнародного перевезення. При цьому частина маршруту проходить територією України. Як оподатковуються доходи, які експедитор виплачує перевізникові-нерезиденту?
Що говорить закон
Почнемо з термінології. Для цілей податкового обліку винагорода за договорами перевезення, найму або піднайму будь-якого транспортного засобу (наземного, водного, повітряного) для перевезення вантажів і пасажирів уважається фрахтом (пп. 14.1.260 Податкового кодексу, далі – ПК).
Якщо отримувачем доходу (фрахту) за договором перевезення є нерезидент, то його дохід з українського джерела підлягає оподаткуванню в Україні (пп. 14.1.54 ПК). Тобто оподаткуванню підлягає вартість тільки частини перевезення (на тому відрізку, який проходить територією України).
Якщо експедитор (підприємство на будь-якій системі оподаткування) уклав договір перевезення з нерезидентом, то він зобов'язаний керуватися нормами пп. 141.4.4 ПК. А значить, при виплаті винагороди такому нерезиденту він повинен утримати і перерахувати до бюджету податок на доходи нерезидента – у розмірі 6 % від базової ставки фрахту.
Базовою ставкою фрахту вважається його сума, включаючи витрати на навантаження, розвантаження, перевантаження і складування (зберігання) товарів, збільшена на суму витрат за рейс транспортного засобу, сплачених (відшкодовуваних) фрахтувальником згідно з умовами договору (пп. 14.1.12 ПК).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року