• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна у фінансовій звітності згорнути суми курсових різниць?

Підприємство (платник податку на прибуток) займається зовнішньоекономічною діяльністю. При складанні фінансової звітності за 9 місяців 2016 року стало зрозуміло, що дохід підприємства за 2016 рік може перевищити 20 млн грн. Для того щоб мінімізувати суму доходу у фінзвітності та спростити собі звітність за прибутком наступного року, підприємство вирішило згорнути суми доходів і витрат від курсових різниць. Чи можна так чинити?

Можна чи не можна – залежить від того, за якими стандартами бухобліку підприємство складає фінзвітність: міжнародними чи національними. Пояснимо докладніше.

Згідно з п. 8 П(С)БО 21 курсові різниці від перерахунку коштів в іноземній валюті та інших монетарних статей операційної діяльності відображаються в обліку у складі інших операційних доходів (витрат). Протягом звітного періоду, у міру здійснення господарських операцій, інформація про доходи і витрати (втрати) від таких курсових різниць відображається відповідно на субрахунку 714 «Дохід від операційної курсової різниці» і суб­рахунку 945 «Втрати від операційної курсової різниці» (Інструкція, затверджена наказом Мінфіну від 30.11.99 р. № 291, далі – Інструкція № 291). А інформація про доходи і витрати (втрати) від неопераційних курсових різниць (пов'язаних із фінансовою та інвестиційною діяльністю) узагальнюється відповідно на субрахунку 744 «Дохід від неопераційної курсової різниці» і субрахунку 974 «Втрати від неопераційних курсових різниць».

Суми доходів і втрат від курсових різниць відображаються у відповідних статтях Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) (п. 3.10, 3.13, 3.17, 3.20 розд. III Методичних рекомендацій, затверджених наказом Мінфіну від 28.03.13 р. № 433). При цьому у згаданих нормативних документах ніде не сказано, що доходи і витрати від курсових різниць можна показувати згорнуто. Правда, ніде прямо і не сказано, що цього не можна робити.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали