Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Коригування митної вартості товару

На практиці досить часто до митної декларації (далі – МД) оформляють аркуш коригування (далі – АК). У консультації розглянемо, ким і коли оформляється АК та як зазначені в ньому суми ПДВ відображаються в податковій декларації з ПДВ (далі – декларація).

Зміна митної вартості товару

Таке коригування проводиться, як правило, з ініціативи митного органу. Зазначимо, що контроль над правильністю визначення митної вартості (далі – МВ) товарів здійснюється митним органом при проведенні митного контролю та митного оформлення шляхом перевірки числового значення заявленої МВ (ч. 1 ст. 54 МК).

Контроль над правильністю визначення МВ товарів, увезених на територію України в митному режимі імпорту, здійснюється за основним методом – виходячи із ціни договору. При цьому митний орган перевіряє розрахунки, проведені декларантом, відсутність застережень про застосування основного методу.

За результатами здійснення такого контролю митний орган визнає заявлену декларантом МВ або приймає письмове рішення про її коригування (ч. 3 ст. 54 МК).

Рішення про коригування заявленої МВ товарів (його форма затверджена Наказом № 598) повинне містити (ч. 2 ст. 55 МК):

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали