• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Коли оформляти податкову накладну при експорті

Акценти цієї статті:

  • як визначити дату нарахування податкових зобов'язань із ПДВ при експорті;
  • за яким курсом перерахувати суму експортного постачання в гривні.

Митне оформлення починається з моменту подання митниці декларації та документів, необхідних для митного оформлення. А в разі електронного декларування – з моменту отримання митницею від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації (далі – МД) (ч. 1 ст. 248 Митного кодексу, далі – МК).

І завершується протягом чотирьох робочих годин із моменту пред'явлення на митниці товарів і транспортних засобів, що підлягають митному оформленню, та подання МД. В окремих випадках строк може бути подовжений на одну годину. А якщо товар декларується з використанням попередньої або періодичної МД, тоді митне оформлення завершується в строк, що не перевищує чотирьох робочих годин із моменту їх подання (ч. 1, 2, 3 ст. 255 МК).

Це значить, що митне оформлення завершується, як правило, у день подання вищевказаних декларацій до оформлення.

Тут хотілося б нагадати, що митне оформлення – це виконання митних формальностей, необхідних для випуску товарів. Тобто це сукупність дій, які повинні бути виконані відповідними особами та органами доходів і зборів для дотримання вимог законодавства з питань державної митної справи (п. 23, 29 ч. 1 ст. 1 МК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали