• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Інвалютний внесок інвестора-нерезидента

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як відобразити в обліку зменшення інвалютного внеску інвестора-нерезидента до статутного капіталу.

Що можна зробити на практиці: робіть ретельно попередні розрахунки, щоб запобігти помилкам при відображенні цієї досить складної операції в обліку.

Згідно з українським законодавством іноземні інвестори можуть здійснювати внески іноземною валютою до статутних капіталів (далі – СК) українських підприємств. При цьому від моменту реєстрації інвалютної частки в СК підприємства до моменту її фактичного внесення може минути не один місяць. І тоді до моменту здійснення інвалютного внеску в повній сумі гривневий еквівалент частки інвестора може істотно відрізнятися від її еквівалента, вираженого в національній валюті та зафіксованого в СК. Причина – стрімке зростання валютного курсу.

Наприклад, при реєстрації підприємства внесок інвестора-нерезидента був заявлений у сумі 10 000 євро, що відповідало 110 000 грн. (за курсом НБУ – 11 грн. за 1 євро). Проте поки інвестор зволікав зі здійсненням внеску, 10 000 євро через зростання курсу перетворилися на 320 000 грн. (курс НБУ – 32 грн. за 1 євро). У результаті інвестор вирішив зменшити суму свого внеску в інвалюті до 3 437,50 євро, щоб на момент фактичного внесення це відповідало первісно заявленій сумі внеску в гривнях (110 000 грн.).

Чи можна у такому разі внести зміни в установчі документи підприємства і зменшити інвалютну складову внеску інвестора до СК? Як відобразити в обліку такі операції? Відповіді на ці запитання дамо в консультації.

Нагадаємо, що згідно із чинним законодавством України:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали