Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Імпорт товарів: нюанси обліку ПДВ

У консультації ми розглянемо, як розраховується сума ПДВ при митному оформленні імпортного товару, як відображається в декларації коригування податкового кредиту у зв'язку зі зміною митної вартості товару, як визначається база оподаткування при продажу імпортного товару в Україні.

Податкові зобов'язання при імпорті товарів

Операції з увезення товарів на митну територію України (далі – МТУ) у митному режимі імпорту є об'єктом обкладання ПДВ за ставками 7 % і 20 % (пп. «в» п. 185.1, п. 206.2 ПК). При цьому базою оподатквання є їх договірна (контрактна) вартість, але не нижча від митної вартості цих товарів з урахуванням ввізного мита та акцизного податку (п. 190.1 ПК). Нагадаємо, при визначенні бази оподаткування перерахування інвалюти в гривню здійснюється за курсом, установленим НБУ на 0-ву годину дня подання митної декларації (далі – МД) (п. 391.1, 190.1 ПК).

Чи застосовується пільга при оподаткуванні імпортних товарів?

Так, згідно з п. 197.4 ПК товари, постачання яких звільняється від оподаткування на МТУ відповідно до п. 197.1 ПК, звільняються від сплати ПДВ і при імпорті. Крім того, пільги при імпорті товарів передбачені і підрозд. 2 розд. ХХ ПК.

Як визначається митна вартість товарів?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали