• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Гарантійні ремонти у сфері ЗЕД

15.08.2018 704 0 1

У консультації розглянемо особливості бухгалтерського та податкового обліку операцій із виконання гарантійного ремонту імпортного товару як за межами України (нерезидентом), так і в Україні, а також гарантійного ремонту товару, проданого нерезиденту на експорт.

Насамперед зазначимо, що гарантійний ремонт товару, придбаного в нерезидента, може здійснюватися:

  • за межами України. У цьому випадку товар вивозиться за кордон. Як правило, такі ремонти виконуються у відношенні дорогого обладнання, яке виготовлене, наприклад, за індивідуальним замовленням і відремонтувати яке в Україні неможливо;
  • в Україні. Такі ремонти зазвичай здійснюються в сервісному центрі (наприклад, ремонт різної побутової техніки). Для виконання гарантійних ремонтів виробник укладає договір із сервісним центром. Крім того, нерезидент може передавати сервісному центру побутову техніку в обмінний фонд. Також представник нерезидента може ремонтувати обладнання на території України.

Слід знати: на письмову вимогу споживача на час ремонту йому надається товар аналогічної марки (ч. 9 ст. 8 Закону № 1023). Перелік товарів, які включаються в обмінний фонд, затверджено Постановою № 172.

У цьому випадку бракований товар вивозиться для ремонту за кордон, а після його проведення ввозиться назад.

Вивезення товару для гарантійного ремонту здійснюється, як правило, у митному режимі переробки за межами митної території України (далі – МТУ). Порядок застосування цього режиму регулюється гл. 24 МК і передбачає такі умови:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали