Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Облік тимчасових споруд у підрядника

Зведення будь-якого об'єкта не обходиться без будівлі (облаштування) необхідних для цього тимчасових будівель і споруд. Про класифікацію таких будівель і споруд, а також про облік у підрядника читайте в цій консультації.

Тимчасові будівлі та споруди спеціально будують (або пристосовують) на період будівництва. До них відносяться: виробничі, складські, допоміжні, житлові та громадські будівлі та споруди, які потрібні для виконання будівельних робіт та обслуговування працівників будівництва (пп. 4.1.2 ДСТУ 1.1-5).

Хоча ДСТУ 1.1-5 призначений для визначення розміру коштів на тимчасові споруди у вартості об'єктів, що споруджуються за рахунок бюджетних коштів (а також коштів державних і комунальних підприємств та кредитів, виданих під держгарантії), на нього можна орієнтуватися і при будівництві за рахунок інших джерел фінансування.

Тимчасові споруди поділяють на два види:

  • титульні (їх перелік наведено в додатку А до ДСТУ 1.1-5). Наприклад: тимчасові матеріально-технічні склади і навіси на будівельному майданчику для матеріалів, виробів, конструкцій та обладнання, необхідних для даного об'єкта; тимчасове облаштування майданчиків, платформ і т. п. для матеріалів, виробів, конструкцій та обладнання, а також для вантажно-розвантажувальних робіт; тимчасові виробничі майстерні (ремонтно-механічні, арматурні, столярно-теслярські і т. п.) і кузні та ін.;
  • нетитульні (перелічено в пп. 4.1.2, А.2.6 ДСТУ 1.1-3). Наприклад: приоб’єктні приміщення та комори виконробів і майстрів, складські приміщення та навіси при об'єкті будівництва, душові, приміщення для обігріву працівників, настили, перехідні містки та ін.

Ця класифікація тимчасових споруд важлива для їх відображення в обліку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали