• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Депозити

27.07.2018 561 0 2

Бухгалтерські проводки на всі випадки у житті

Як відображаються в обліку коротко- і довгострокові депозити, оформлені в гривнях та інвалюті, розповімо в цій консультації.

Вкладом (депозитом) можуть виступати готівкові або безготівкові кошти в гривнях або інвалюті, а також банківські метали (абзац третій п. 1.1 Положення № 516). Гроші на депозитний рахунок перераховуються з поточного рахунка підприємства, а після закінчення строку дії договору банківського вкладу повертаються банком на поточний рахунок.

Депозитний рахунок відрізняється від звичайного поточного тим, що з нього не можна проводити розрахункові операції та знімати готівку (п. 9.5 Інструкції № 492). Якщо підприємству видано кредит під заставу депозиту і воно порушує умови кредитного договору (наприклад, вчасно не погашає кредит), то банк має право списати в рахунок погашення кредиту гроші з його депозитного рахунка.

Після закінчення строку депозиту банк зобов'язаний виплатити вкладнику суму вкладу та проценти на неї або дохід в іншій формі на умовах і в порядку, які встановлені договором (ст. 1058 ЦК). Розмір процентів банк визначає самостійно. Зазвичай проценти нараховуються й виплачуються у валюті вкладу, якщо інше не передбачене договором (п. 1.5, 1.6 Положення № 516). Наприклад, договором може бути встановлена виплата процентів за інвалютним вкладом в іншій інвалюті або в гривнях. Проценти нараховуються із дня, що настає за днем розміщення вкладу, і до дня, що передує дню його повернення (ч. 5 ст. 1061 ГК).

Банк може перераховувати нараховані проценти на поточний рахунок підприємства або зараховувати на поповнення депозиту (п. 3.1 Положення № 516).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали