Стягнення матеріального збитку з працівника: загальні правила
На жаль, не всі працівники чесно виконують свої обов'язки. Буває і так, що з вини співробітника стається псування, недостача або пропажа майна роботодавця. У цій консультації ми розглянемо, як правильно притягти винних осіб до матеріальної відповідальності за наказом керівника.
Загальні правила притягнення працівника до матеріальної відповідальності встановлені у ст. 130 КЗпП. Матеріальна відповідальність застосовується тільки за прямий дійсний збиток – за умови, що такий збиток завдано підприємству протиправними діями (бездіяльністю) працівника.
Матеріальна відповідальність, як правило, обмежується певною частиною зарплати працівника і не повинна перевищувати повного розміру завданого збитку (за винятком установлених законодавством випадків) (ч. 2 ст. 130 КЗпП).
За яких умов працівника можна притягати до матеріальної відповідальності?
Так, роботодавець (підприємство або підприємець) має право притягати працівника до матеріальної відповідальності у разі одночасної наявності таких фактів:
- порушення трудових обов'язків;
- прямий дійсний збиток;
- причинний зв’язок між порушенням і збитком;
- провина або бездіяльність працівника.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року