Повернення надмірно або помилково сплачених коштів
11.02.2017 1963 0 1
Нормативна база:
- Податковий кодекс (далі – ПК);
- Митний кодекс (далі – МК);
- Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 07.04.16 р. № 422 (далі – Порядок № 422).
Загальні положення
Суми грошових зобов'язань і пені, сплачені надмірно або помилково, підлягають поверненню платникові податків (п. 43.1 ПК). Нагадаємо, що надмірно сплаченими є суми, які зараховані до відповідного бюджету на певну дату понад нараховану суму податкових зобов'язань, строк сплати яких на цю дату вже настав (пп. 14.1.115 ПК). Крім переплат за податками і зборами, установленими ПК, підлягають поверненню також і помилково або надмірно сплачені суми митних платежів (ч. 1 ст. 301 МК).
Якщо у платника податків є податковий борг (тобто він не сплатив вчасно суму узгоджених податкових зобов'язань або пеню), тоді помилково або надмірно сплачені суми йому можуть повернути тільки після погашення ним податкового боргу (п. 43.2 ПК).
Для обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, ЄСВ, митних та інших платежів до бюджету органи ДФС відкривають інтегровані картки платника податків (далі – ІКП) за кожним платником і за кожним видом платежів (за податками, зборами тощо), які сплачуються цим платником податків (п. 1 підрозд. 1 розд. II Порядку № 422). Облік нарахованих і сплачених сум відображається в ІКП окремими обліковими операціями у хронологічному порядку, із зазначенням дати проведення такої операції.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року