Складаємо графік документообігу
Як відомо, будь-який документ проходить декілька стадій: створення, обробка, передача на зберігання і знищення. Це і є документообіг.
З метою впорядкувати рух документів і своєчасно отримувати первинні документи, які служать підставою для записів у бухгалтерському обліку, наказом керівника підприємства встановлюється графік документообігу. У такому графіку зазначаються дати створення або отримання від інших підприємств документів, приймання їх до обліку, передачі в обробку та до архіву (п. 5.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88 (далі – Положення № 88)).
Чи є обов'язковою наявність такого графіка на підприємстві?
Ні, підприємство самостійно вирішує, є у нього необхідність у складанні графіка документообігу чи немає. Роз'яснення Мін’юсту із цього питання див. у листі від 10.04.14 р. № 151-0-2-14/6.1. Але мати такий графік – на користь самого підприємства. Виділимо основні плюси складання графіка документообігу:
- ви зможете призначити відповідальних за складання і передачу документів і встановити конкретні строки передачі первинки до бухгалтерії;
- ваша бухгалтерія своєчасно отримуватиме первинку. Отже, операції в обліку відображатимуться в потрібному періоді, а це допоможе уникнути помилок у бухобліку, звітності, що захистить ваше підприємство від штрафних санкцій.
Розробку графіка документообігу можна умовно розбити на декілька етапів. Розглянемо їх детальніше.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року