Держреєстрація підприємця
Довідник підприємця: приклади, схеми, зразки
Для того щоб фізособа на законних підставах займалася підприємницькою діяльністю, їй необхідно отримати статус підприємця. Для цього необхідно зареєструватися як підприємець. Як це правильно зробити, розповімо в консультації.
Згідно зі ст. 50 ЦК фізособа має право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації відповідно до Закону від 15.05.03 р. № 755-IV (далі - Закон № 755). Щоб зареєструватися підприємцем, фізособа повинна подати суб’єктові держреєстрації пакет документів.
Для довідки. Суб’єктами держреєстрації є уповноважені на це органи Мін’юсту; виконавчі органи місцевих рад (у випадку прийняття відповідного рішення місцевою радою); місцеві держадміністрації; акредитовані суб’єкти; нотаріуси (ст. 1 Закону № 755).
Для здійснення держреєстрації слід подати (ст. 18 Закону № 755):
- Заяву про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем за формою 10, затвердженою наказом Мін’юсту від 18.11.16 р. № 3268/5;
- за бажанням заявника – заяву про обрання спрощеної системи оподаткування за формою, затвердженою Наказом № 308, та/або реєстраційну заяву платника ПДВ за формою № 1-ПДВ, наведеною в додатку 1 до наказу Мінфіну від 14.11.14 р. № 1130.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року