Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Форми ведення бухгалтерського обліку

Нормативна база:

Як ви вже знаєте, відомості про кожну господарську операцію фіксуються в первинних документах (документування госпоперацій є суцільним і безперервним). Але щоб мати уявлення про фінансовий стан та/або фінансові результати діяльності підприємства, потрібно скласти фінзвітність. Як це робиться? Дані первинних документів потрібно перш за все певним чином згрупувати, узагальнити і відобразити на рахунках обліку. Для цього використовуються облікові регістри, які, по суті, є перехідною ланкою від первинних документів до фінзвітності.

Облікові регістри – це носії спеціального формату (паперові, електронні) у вигляді відомостей, ордерів, книг, журналів тощо, призначені для хронологічного, систематичного або комбінованого накопичення, угрупування й узагальнення інформації з первинних документів, прийнятих до обліку (п. 3.1 Положення № 88). Для наочності покажемо їх класифікацію на схемі (див. рис. 1).

Пояснення до класифікації з рис. 1

Бухгалтерські книги – це вид облікових регістрів синтетичного та аналітичного обліку. Аркуші цих книг заздалегідь нумеруються і прошнуровуються. Книги синтетичного обліку: головна книга, книга реєстрації господарських операцій. Книги аналітичного обліку: книга з обліку матеріалів (сальдова книга), книга обліку витрат виробництва тощо. Такі книги висвітлюють окремі ділянки роботи бухгалтерії.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали