Договір про відступлення права вимоги
06.06.2017 379 0 1
Нормативна база:
- Цивільний кодекс (далі – ЦК);
- Господарський кодекс (далі – ГК);
- Закон від 12.07.01 р. № 2664-III (далі – Закон № 2664).
Порядок укладення договору про відступлення права вимоги регулюється ст. 512–519 ЦК. Згідно зі ст. 512 ЦК кредитор в зобов'язанні може бути замінений іншою особою. Це відбувається в результаті передачі кредитором своїх прав іншій особі (відступлення права вимоги). Зважте на те, що кредитор не може бути замінений, якщо заборона на заміну кредитора прямо передбачена основним договором (ч. 3 ст. 512 ЦК).
До нового кредитора переходять усі права первісного кредитора в обсязі та на умовах, що існують на момент такого переходу, якщо інше не передбачене договором або законом (ст. 514 ЦК). Що стосується боржника, то для нього умови й обсяг зобов'язань залишаються тими самими, поміняється тільки кредитор, на користь якого він виконуватиме зобов'язання.
Первісний кредитор відповідає перед новим кредитором за недійсність переданої йому вимоги, але не відповідає за невиконання боржником свого обов'язку – крім випадків, коли первісний кредитор поручився за боржника (ст. 519 ЦК).
У яких випадках відступлення права вимоги не допускається?
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року