Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Дивіденди учасникам ТОВ та ФГ: підстави та періодичність виплати

Зінаїда Козюк

12.03.2018 2321 0 5

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, фермерських господарств (далі – ФГ), інших товариств.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: що таке дивіденди, у якому документі фіксується рішення про їх виплату та як часто вони виплачуються.

Як відомо, госптовариства працюють заради отримання прибутку та розподілу його між власниками. Так само і ФГ за своєю суттю є формою підприємницької діяльності громадян, метою яких є отримання прибутку (ст. 1 Закону від 19.06.03 р. № 973-IV «Про фермерське господарство»). У цій консультації розглянемо основні правові аспекти виплати дивідендів у ФГ та ТОВ.

Будь-який учасник має право брати участь у розподілі прибутку та отримувати його частину, тобто дивіденди (ч. 1 ст. 116 Цивільного кодексу, далі – ЦК, ч. 1 ст. 88 Господарського кодексу, далі – ГК).

Отже, дивіденди – це частина чистого прибутку, яка розподіляється між учасниками (власниками) товариства відповідно до їх частки у статутному капіталі (далі – СК).

Багато хто сумнівається, що це поняття охоплює і ФГ. Відкинемо усі сумніви, звернувшись до такої норми: визначений ФГ дохід розподіляється між членами господарства пропорційно до трудового внеску кожного з них і використовується для визначення заробітку, утримань і відрахувань на соціальні заходи згідно із чинним законодавством (п. 7.12 Методичних рекомендацій з організації та ведення бухгалтерського обліку в селянських (фермерських) господарствах, затверджених наказом Мінагрополітики від 02.07.01 р. № 189).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали