• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Виплата пільгових пенсій та актуарні розрахунки за МСФЗ

20.08.2018 1378 0 0

Як відомо, на підприємствах металургійної, хімічної, переробної та інших галузей промисловості, у сільському господарстві існують робочі місця з особливо шкідливими або важкими умовами праці. Це обумовлено специфікою галузі. Перелік шкідливих робіт затверджений постановою КМУ від 24.06.16 р. № 461 (Список № 1, Список № 2).

Згідно зі ст. 114 Закону від 09.07.03 р. № 1058-IV (далі – Закон № 1058), застраховані особи, які працювали раніше або працюють зараз на шкідливих роботах, мають право вийти на пенсію раніше ніж звичайно – до настання пенсійного віку, установленого ст. 26 Закону № 1058, тобто на пільгових умовах. І вони отримуватимуть пенсійні виплати з моменту оформлення пільгової пенсії.

У загальносвітовій практиці розрахунки між роботодавцем і пенсіонером, як правило, проводяться через посередника (державний або недержавний пенсійний фонд). У нашій країні пільгові пенсії призначає, нараховує і виплачує Пенсійний фонд України. А ось витрати на виплату і доставку пільгових пенсій до досягнення працівником загальновстановленого пенсійного віку в загальному випадку здійснює підприємство-роботодавець (крім сільгосптоваровиробників – платників єдиного податку четвертої групи) (п. 2 розд. XV Закону № 1058).

Таким чином, за весь період з моменту призначення пільгової пенсії і до досягнення працівником віку, що дає право вийти на пенсію за віком, підприємство-роботодавець фактично фінансує виплату пільгової пенсії такому працівникові.

Отже, якщо у роботодавця є працівники, які зайняті на шкідливих роботах, йому треба заздалегідь готуватися до таких виплат. А саме – створити забезпечення під зобов'язання, яке виникне в майбутньому перед Пенсійним фондом.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали