Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Установлюємо та використовуємо платіжний термінал

При продажу товарів, послуг у випадках, визначених законодавством, суб'єкти господарювання (далі – СГ) повинні забезпечити вільне використання електронних платіжних засобів (далі – ЕПЗ). Для цього їм треба встановити платіжні термінали. Із консультації ви дізнаєтеся, хто зобов'язаний установлювати термінал, як це зробити і як проводити операції через термінал.

Платіжний термінал – це електронний пристрій, призначений для ініціювання переказу з рахунка, у тому числі видачі готівки, отримання довідкової інформації та друкування документа за операцією із застосуванням ЕПЗ (п. 1.321 Закону № 2346).

До ЕПЗ відносяться платіжні інструменти, які надають їх держателям можливість за допомогою платіжного пристрою отримати інформацію про належні їм кошти та ініціювати переказ необхідних сум (п. 1.14 Закону № 2346). Такими платіжними засобами є всі види банківських платіжних карток.

Платіжні картки призначені для ініціювання перерахування коштів із рахунка платника або з відповідного банківського рахунка для оплати товарів і послуг, перерахування грошей зі свого рахунка на рахунки інших осіб, отримання готівки через банкомати та каси банків й інших операцій (п. 1.27 Закону № 2346).

Платіжний термінал дозволяє суб'єктам, які провадять свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, приймати до оплати не тільки готівку, але й ЕПЗ. СГ, які приймають до обслуговування платіжні інструменти для оплати вартості товарів або послуг, включаючи послуги з видачі готівкових коштів, визначені Законом № 2346 (п. 1.42) як торговці.

Використання платіжних терміналів при проведенні розрахунків за допомогою платіжних карток вигідно як для торговців, так і для їх клієнтів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали