Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Облік доходів юросіб – єдинників третьої групи

16.10.2018 1592 0 0

Єдиний податок для юридичних і фізичних осіб

Сума доходу, отриманого платником єдиного податку (далі – ЄП) третьої групи, є базою обкладення ЄП. У консультації розглянемо загальні правила та особливості визначення деяких доходів юросіб – єдинників третьої групи.

Як випливає з п. 292.13 і пп. 296.1.3 ПК, дохід юрособи – єдинника третьої групи повинен визначатися на підставі даних спрощеного бухобліку про доходи і витрати з урахуванням положень п. 44.2 і 44.3 ПК. При цьому в п. 44.2 ПК сказано, що з метою розрахунку об'єкта обкладення ЄП єдинники повинні вести такий спрощений бухоблік за спеціальною методикою, яка затверджена центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової і митної політики. А нормами п. 44.3 ПК передбачено обов'язок платника податків зберігати первинні документи, на підставі яких визначаються його доходи і витрати.

До відома: на сьогодні названу методику спрощеного обліку не оприлюднено. Тому вважаємо, що для цілей оподаткування юрособи – єдинники третьої групи повинні визначати дохід за правилами ст. 292 ПК, а підтверджувати його суму – відповідними первинними документами.

Водночас для цілей складання фінзвітності такі єдинники повинні визнавати доходи і витрати за правилами національних стандартів бухобліку (п. 10 П(С)БО 25). Вони ведуть звичайний бухоблік із застосуванням:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали