• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Реєстрація та перереєстрація РРО

РРО перед використанням повинні бути зареєстровані, опломбовані та переведені у фіскальний режим роботи. Як це правильно зробити, читайте в нашій консультації.

Загальні вимоги до РРО

РРО – це пристрій або програмно-технічний комплекс, у якому реалізовано фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів/послуг, операцій купівлі-продажу інвалюти та/або реєстрації кількості проданих товарів, наданих послуг, операцій із приймання готівки для подальшого переказу (ст. 2 Закону № 265).

До реєстрації приймаються РРО, модифікації яких включено до Державного реєстру РРО (далі – Держреєстр РРО) (п. 3 ст. 3 Закону № 265).

Перед придбанням РРО слід визначити (п. 3 розд. I, п. 2 гл. 2 розд. II Порядку № 547/1):

  • сферу застосування – РРО повинен відповідати сфері застосування конкретної моделі, включеної до Держреєстру РРО;
  • строк служби – строк, протягом якого виробник або постачальник гарантує роботу РРО або зберігання інформації у фіскальній пам'яті. Якщо придбавається реєстратор, що був у вжитку, то такий строк можна знайти в його технічній документації;
  • строк первинної реєстрації моделі РРО – граничний строк, до закінчення якого дозволяється реєструвати в контролюючому органі конкретні моделі РРО, які раніше не були зареєстровані. Цей строк визначається за строком дії сертифіката відповідності моделі конкретної версії внутрішнього програмного забезпечення. Зазначимо, що згідно зі ст. 12 Закону № 265 строк між первинною реєстрацією РРО та датою їх виключення з Держреєстру РРО не повинен бути менше семи років. Не підлягають виключенню з Держреєстру РРО моделі, які раніше пройшли первинну реєстрацію і використовуються суб'єктом господарювання (далі – СГ) до закінчення строку їх служби.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали