• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Розрахунок ліміту каси: чи враховувати орендну плату?

Підприємство розраховує ліміт каси за фактичною видачею готівки. Чи потрібно до такого  розрахунку включати орендну плату за договором оренди офісної будівлі, виплачену з каси?

Згідно з п. 5.4 Положення, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі – Положення № 637), підприємства можуть установлювати ліміт каси виходячи з фактичної видачі готівки з каси. Для цього необхідно визначити суму середньоденної видачі готівки за три будь-яких місяця поспіль з останніх дванадцяти.

Разом з тим конкретний перелік виплат, які можна включити до розрахунку ліміту, Положенням № 637 не встановлений. Існує тільки одне обмеження – у такому розрахунку не беруть участь виплати, пов'язані з оплатою праці, стипендії, пенсії, дивіденди (п. 5.4 Положення № 637).

Орендна плата – це платіж за користування майном орендодавця (ст. 762 Цивільного кодексу). Зрозуміло, що орендна плата не належить ні до стипендій, ні до дивідендів, ні до пенсій. Залишається визначити, чи є орендна плата виплатою, пов'язаною з оплатою праці. Такими згідно з п. 1.2 Положення № 637 уважаються виплати, які входять до фонду оплати праці (далі – ФОП), та інші виплати, які не включаються до ФОП відповідно до Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.04 р. № 5. До жодної із зазначених категорій виплат орендна плата за договором оренди офісної будівлі не належить.

Отже, до розрахунку ліміту каси на підставі фактичної видачі готівки включаються орендні платежі за договорами оренди будівлі під офіс.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Розрахунок ліміту каси: чи враховувати орендну плату?