• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Застосування РРО при розрахунках за послуги, якщо в статуті підприємства передбачені неосновні види діяльності – торгівля і громадське харчування

Роз'яснення з Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР) (http://zir.minrd.gov.ua/), категорія 109.03

Чи необхідно застосовувати РРО при наданні послуг СГ, який крім надання послуг здійснює діяльність з торгівлі та громадського харчування на підставі статуту, в якому зазначені, крім основного виду діяльності (надання послуг), і інші види діяльності, зокрема торгівля та громадське харчування?

Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» <...> (далі – Закон) реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку. При розрахункових операціях за готівкові кошти за межами каси підприємства, суб`єкти підприємницької діяльності зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

Відповідно до ст. 58 Господарського кодексу <...> (далі – Кодекс) установчими документами суб’єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб’єкта господарювання. Статут суб’єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб’єкта господарювання, а також інші відомості, пов’язані з особливостями організаційної форми суб’єкта господарювання, передбачені законодавством.Підприємство, якщо законом не встановлено інше, діє на основі статуту.

<...> Тобто підприємство може вважатись підприємством торгівлі або громадського харчування в розумінні п. 1 ст. 9 Закону у разі, якщо статутом підприємства визначено основним видом діяльності торгівля або громадське харчування та проведення діяльності відповідає вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року № 833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення».

Отже, якщо торгівля та громадське харчування не являється основним видом діяльності суб’єкта господарювання, то такий суб’єкт господарювання може при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг не застосовувати РРО та розрахункові книжки, а розрахункові операції при здійсненні інших видів діяльності, які зазначені у статуті суб’єкта господарювання, проводити через РРО.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Застосування РРО при розрахунках за послуги, якщо в статуті підприємства передбачені неосновні види діяльності – торгівля і громадське харчування