• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Отримання та видача поворотної фінансової допомоги в єдинників

16.10.2018 525 0 1

Єдиний податок для юридичних і фізичних осіб

Сума поворотної фінансової допомоги (далі – ПФД) обкладається єдиним податком (далі – ЄП) за правилами, передбаченими ПК. Розглянемо особливості обліку ПФД у юридичних і фізичних осіб – платників ЄП першої – третьої груп.

Згідно з пп. 14.1.257 ПК ПФД уважається сума коштів, яка надійшла платнику податків у користування за договором, що не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, і є обов'язковою до повернення.

Правовою підставою для отримання ПФД є договір позики (ст. 1046–1053 ЦК). За цим договором одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальнику) кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцю таку саму суму коштів (суму позики) або таку саму кількість речей того самого роду і тієї самої якості. При цьому позикодавець може бути як юридичною, так і фізичною особою.

Таким чином, ПФД можна вважати приватним випадком позики. Адже вона стосується тільки коштів.

Майте на увазі! Щоб позика вважалася безпроцентною, це потрібно прописати в договорі. Якщо в договорі позики не буде окремо зазначено, що він є безпроцентним, такий договір за замовчуванням уважається процентним. І навіть якщо розмір процентів у ньому не зазначено, вони нараховуються на рівні облікової ставки НБУ й підлягають щомісячній сплаті до дня повернення позики (ч. 1 ст. 1048 ЦК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали