• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи треба підприємству застосовувати РРО при отриманні готівки за виконані роботи?

Алла Демидова

27.01.2017 182 0 1

Згідно із преамбулою Закону № 265 цей документ визначає правові основи застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг і поширюється на всіх суб'єктів господарювання (далі – СГ), їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб), які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі.

У ст. 3 Закону № 265, що приписує проводити розрахункові операції з реалізації через РРО, не згадано реалізацію робіт – ідеться тільки про товари та послуги. Звідси напрошується висновок про незастосування РРО, якщо підприємство виконує (реалізує) роботи. Але чи так це? Чому взагалі виникає таке запитання?

Відповідно до Цивільного кодексу України від 16.01.03 р. № 435-IV (далі – ЦК) робота та послуга – різні поняття. Виконання робіт регулюється главами 61 і 62. Згідно із ч. 1 ст. 837 ЦК роботи є предметом договору підряду. До них відносяться: виготовлення, обробка, переробка, ремонт речі, будівельні, проектні роботи і т. п. Усі вони характеризуються передачею матеріального результату замовнику на підставі ч. 2 ст. 837 ЦК.

Надання послуг регулюється гл. 63 ЦК. За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності (ст. 901 ЦК) і не має матеріального результату. Приклад – перевезення, консультування.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали