• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна здавати виручку через ПТКС?

Чи може підприємство здавати виручку на свій поточний рахунок у банку через програмно-технічний комплекс самообслуговування (далі – ПТКС)?

Так, може.

Готівкова виручка, яка перевищує встановлений ліміт каси, обов'язково здається в банк для зарахування на банківські рахунки. Це передбачено п. 2.8 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі – Положення № 637). У цьому самому пункті визначено декілька способів самостійної здачі готівкової виручки, а саме:

  • через каси банків;
  • операторів поштового зв'язку і небанківських фінансових установ, які отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунка (у разі відсутності банків);
  • із застосуванням платіжних пристроїв і через пункти приймання готівки;
  • через відповідні служби, яким згідно із законодавством надане право на перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів.

  • через каси банків;
  • операторів поштового зв'язку і небанківських фінансових установ, які отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунка (у разі відсутності банків);
  • із застосуванням платіжних пристроїв і через пункти приймання готівки;
  • через відповідні служби, яким згідно із законодавством надане право на перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів.

Як бачимо, один із способів здавання готівкової виручки полягає в застосуванні платіжних пристроїв. З'ясуємо, чи належить ПТКС до таких пристроїв.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали