Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи можна погасити заборгованість перед працівником безпосередньо з КПК?

Ні, так не можна. Адже з п. 2.12 Положення, затвердженого постановою правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі – Положення № 637), випливає, що всі кошти, зняті з поточного рахунка підприємства за допомогою корпоративної платіжної картки (далі - КПК), є виданими працівникові під звіт. Тому він їх повинен або витратити на певну мету, або повернути в касу підприємства і подати Звіт. Крім того, згідно з п. 8.3 Інструкції, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.03 р. № 492, виплата заробітної плати та інших виплат соціального характеру (а компенсацію витрат на відрядження можна вважати такою виплатою) безпосередньо через КПК заборонена.

Виплатити працівникові суму заборгованості можна тільки через касу або перерахувати на його особисту платіжну картку (далі - ОПК).

Порада. Можливими варіантами виплати працівникові заборгованості за рахунок коштів на КПК є такі:

варіант 1 – бухгалтер підприємства перераховує гроші з рахунка, до якого «підв’язана» КПК, на ОПК працівника;

варіант 2 – працівник знімає готівку в сумі заборгованості з КПК, здає гроші в касу підприємства, касир оформляє прибутковий касовий ордер. А потім з каси ця сума виплачується працівникові з оформленням видаткового касового ордера.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали