• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна готівку в касу отримувати за відомістю?

Щодня наше підриємство отримує готівку від фізичних осіб за надані ним послуги, виписуючи на кожне отримання прибутковий касовий ордер (далі – ПКО) типової форми № КО-1 (додаток 2 до Положення про ведення касових операцій в національний валюті в Україні, затвердженого постановою НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі – Положення). Але ця процедура забирає багато часу. Чи можна надходження готівки в касу від кількох осіб оформляти відомістю або реєстром, зазначаючи в них дані про оплату і підпис фізособи, яка внесла кошти, а на підставі відомості (реєстру) оформляти один ПКО за день?

Ні, не можна, оскільки Положенням, яке визначає порядок ведення касових операцій, такий спосіб не передбачено.

Так, відповідно до п. 3.1 Положення касові операції оформляються касовими документами, видатковими відомостями тощо. Форму відомості на виплату грошей наведено в додатку 1 до Положення. А от затвердженої форми прибуткової відомості немає. То як застосувати те, чого немає?

Приймання готівки в каси проводиться на підставі ПКО, підписаних головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником підприємства (п. 3.3 Положення). Якщо ж підприємство застосовує РРО, то касові операції оформляються з дотриманням вимог Закону від 06.07.1995 р. № 265/95 ( далі Закон про РРО).

Отже, Положенням передбачено два варіанти оформлення операції з приймання готівки в касу – згідно з вимогами Закону про РРО (у разі застосування РРО) і за ПКО. Інших варіантів у документі немає.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали