Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Карта «ключ до розрахункового рахунку» і оплата в інтернеті

12.10.2018 3227 0 1

Як не дивно, на жаль, виникають ситуації, коли директор фірми або приватний підприємець - замість того, щоб запитати у свого бухгалтера або свого юриста, - починають консультуватися зі співробітниками банків. Зазвичай це стосується питань використання банківських карт для розрахунку в Інтернеті і платежів в магазинах.

Більш того, дуже часто співробітники банку самі, з власної ініціативи, видаючи щойно відкритому ФОП або директору новенької фірми карти, прив'язані до підприємницьких рахунк, говорять те, що суперечить як чинному законодавству, так і позиції фіскальної служби.

В даному випадку мова піде про карту «ключ до рахунку», яку видає «ПриватБанк» до розрахункового рахунку «2600 ...», який відривають юридичні особи та підприємці.

Зазвичай, видаючи цю карту, співробітники банку говорять, що можна розраховуватися з її допомогою будь-де і знімати гроші з розрахункового рахунку, коли вам треба (на 90% це не відповідає дійсності). Але в даному випадку все виявилося набагато гірше. Директор ТОВ, отримуючи карту-ключ, задав питання: «А з її допомогою можна, наприклад, оплачувати послуги на зарубіжному сайті в Інтернеті?» - і співробітник банку відповів: «Так, звичайно, без проблем оплачуйте все, що вам потрібно».

Повністю довіряючи співробітникам банку (вони ж повинні все знати про використання карт!), директор, не проконсультувавшись у своїй бухгалтерській службі, не запитавши взагалі більше нікого, так і зробив - оплатив послуги на зарубіжному сайті.

При цьому ступінь довіри до співробітників банку у директора була така сильна, що, почувши, що ні в якому разі цього робити не можна, він звернувся до чату банку - запитати ще раз.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали