Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як заповнити реквізит «Отримав» у ВКО?

Марія Ільїна

13.02.2017 513 0 1

Наше підприємство веде касову книгу в електронному вигляді. Форма видаткового касового ордера (далі – ВКО) набирається на комп’ютері, у тому числі і реквізит «Одержав (словами), грн. коп.». Чи можна у ВКО цей реквізит заповнювати за допомогою комп’ютера?

Правила ведення касової книги встановлено розд. 4 Положення, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі – Положення № 637).

Підприємствам дозволено вести касову книгу в електронній формі за допомогою відповідних комп’ютерних засобів (за умови, що буде належне зберігання касових документів). При цьому комп’ютерне забезпечення повинне візуально відображати роздрукування кожної із двох частин аркуша касової книги.

Записи в касовій книзі робляться на підставі інформації з касових документів (п. 4.4 Порядку № 637). Одним із таких документів є ВКО типової форми № КО-2 (додаток 3 до Положення № 637).

Так, у разі видачі готівки окремим фізособам (у т. ч. працівникам підприємства) за ВКО касир повинен зажадати паспорт або документ, що його замінює, записати його найменування і номер, ким і коли він виданий (п. 3.5 Положення № 637). Фізособа розписується у ВКО в отриманні готівки із зазначенням отриманої суми (гривень – прописом, копійок – цифрами), використовуючи кулькову або чорнильну ручку з пастою (чорнилом) темного кольору.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали