Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як заповнити КОРО на господиницю

03.03.2020 408 0 1

РРО: нові правила застосування

Одним із різновидів КОРО є КОРО на господарську одиницю. Ведення такої книги має свої особливості, які ми й розглянемо в цій консультації.

Насамперед нагадаємо, що господарською одиницею є стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари або надаються послуги та здійснюються розрахункові операції (п. 3 розд. I Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.16 р. № 547, далі - Порядок № 547/2). Форма КОРО наведена в додатку 2 до Порядку № 547/2 і складається з одного розділу.

Використання КОРО, зареєстрованої на господиницю, передбачає дотримання низки правил (п. 5 гл. 4 розд. II Порядку № 547/2):

  • КОРО повинна знаходитися в тій господарській одиниці, на яку вона зареєстрована, або в місці проведення розрахунків;
  • до КОРО повинні вноситися записи про реквізити розрахункових квитанцій на початок і кінець робочого дня або зміни;
  • до КОРО щодня робляться записи про рух готівки та суми розрахунків. Причому суми, отримані від покупців, і суми, видані покупцям, указуються окремо.

У цьому випадку суб’єкт господарювання (далі – СГ) у всіх місцях проведення розрахунків у такій господиниці може використовувати одну КОРО (п. 3 гл. 4 розд. II Порядку № 547/2). При цьому записи про реквізити розрахункових квитанцій і рух готівки потрібно робити в КОРО окремо за кожним місцем розрахунків (п. 7 гл. 4 розд. II Порядку № 547/2).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали