Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як засновникові оформити внесення ПФД через касу банку?

Засновник надає підприємству поворотну фінансову допомогу (далі – ПФД). Він вносить через касу банку суму готівкою для її зарахування на поточний рахунок підприємства. Як йому заповнити реквізит «Призначення платежу» документа, що оформляється в банку?

Банк, приймаючи готівку від фізосіб для зарахування на рахунок юрособи, оформляє заяву на переказ готівки (пп. 2.2 гл. 2 розд. IV Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою Правління НБУ від 01.06.11 р. № 174, далі – Інструкція № 174). Його форму наведено в додатку 8 до Інструкції № 174.

При цьому відповідальність за правильність заповнення реквізитів заяви лежить на плечах клієнта. Адже саме він заповнює касовий документ – від руки або за допомогою технічних засобів. Правда, це може зробити і банк з відома клієнта – заповнити документ із застосуванням технічних засобів (або системи автоматизації банку) (пп. 1.4 гл. 1 розд. IV Інструкції № 174). Але все одно клієнт своїм підписом засвідчує правильність заповнення банком реквізитів касового документа. Крім того, банку заборонено виправляти в касових документах на приймання готівки призначення платежу (пп. 1.14 гл. 1 розд. IV Інструкції № 174).

Правила заповнення реквізиту «Призначення платежу» наведені в додатку 16 до Інструкції № 174. Зокрема, при здачі в касу готівки зазначають вид платежу або джерела його надходження.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали