Як бухгалтеру обліковувати «знерухомлені» кошти з моменту введення тимчасової адміністрації в банку та до його остаточної ліквідації (припинення як юрособи відповідно до законодавства), чи треба розраховувати курсові різниці за залишками на валютному рахунку.
Після введення Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) тимчасової адміністрації в неплатоспроможному банку його клієнти стикаються із численними заборонами та обмеженнями (докладніше див. на с. 26 цього видання). Одним із неприємних наслідків цієї події є мораторій на перерахування (зняття) коштів із рахунків клієнтів у межах сум, що знаходилися на рахунках на день початку процедури виведення банку з ринку.
Існує цілком обґрунтований сумнів у тому, що ці гроші (або їх частина) будуть повернуті клієнту. Тому в бухгалтерському обліку можна перекваліфікувати «заморожені» гроші в сумнівну дебіторську заборгованість (далі – ДЗ) банку, виходячи з відповідного визначення (п. 4 П(С)БО 10). У цьому випадку на дату введення тимчасової адміністрації в неплатоспроможному банку в бухобліку робляться такі проведення:
1) за грошима на поточних рахунках: Дт 377 «Розрахунки з іншими дебіторами» – Кт 31 «Рахунки в банках» (відповідний субрахунок);
2) за грошима на депозитних рахунках: