Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як суб'єктам господарювання працювати з ненадійним банком до його ліквідації

Ольга Целуйко

06.02.2015 469 0 0

Чим цінна ця стаття: ви дізнаєтеся, за якими ознаками можна зрозуміти, що обслуговуючий банк став проблемним, коли банк визнається неплатоспроможним, на який строк і з якою метою в неплатоспроможному банку запроваджується тимчасова адміністрація, які операції клієнтів у такому банку призупиняються, а які ні, звідки брати інформацію про стан справ у банку з моменту запровадження тимчасової адміністрації та до остаточної ліквідації банку.

Від чого допоможе захиститися: від втрати грошей на банківських рахун-ках. Це можливо, якщо заздалегідь вивести гроші із неблагонадійного банку або встигнути заявити про свої вимоги (стати в чергу кредиторів), щоб отримати відшкодування.

Історія питання

Коли у банку з'являються проблеми – проблеми виникають і у клієнтів банку. Неповернені банком депозити й заморожені на рахунках гроші обертаються для суб'єкта господарювання неприємностями з контрагентами і, як наслідок, збитками.

Випадки, коли банк ставав неплатоспроможним, а потім був ліквідований, відбувалися в банківській системі України не раз. Але з початку 2014 року це стало масовим явищем, спільним головним болем для бізнесу і громадян. На сьогодні, за даними з офіційного сайту НБУ, 16 бан-ків уже ліквідовано, а 25 перебувають на стадії ліквідації. Крім того, ще близько 20 банків визнано неплатоспроможними. У таких банках Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (да-лі – Фонд) запроваджено тимчасову адміністрацію. А там і до ліквідації недалеко (якщо, звісно, банк не буде продано інвестору).

В усіх випадках сюжет розвивався приблизно однаково: спочатку клієнти помічали, що в банку підозріло довго проходять платежі, з'явилися проблеми зі зняттям готівки в банкоматах, з обслуговуванням платіжних карток. Із часом з'ясовувалося, що банк визнано неплатоспроможним і буде ліквідовано. При цьому клієнти банку часто виявлялися непідготовленими до такого фіналу. І жалкували, що не володіють даром передбачення. Як кажуть, знати б де впадеш, постелив би соломки.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали