• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Виправляем помилки: у фіскальному чеку відсутній обов'язковий реквізит

Ольга Целуйко

06.02.2017 823 0 1

Коли виникає помилка: у процесі попереднього програмування (перед початком роботи із РРО).

До чого призводить помилка: якщо в розрахунковому документі відсутній хоча б один обов'язковий реквізит, то документ не визнається розрахунковим (п. 3 розд. I Положення № 13).

Наслідки помилки: згідно з п. 1 ст. 17 Закону № 265 у випадку встановлення протягом календарного року в ході перевірки, зокрема, факту нероздрукування розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, застосовуються штрафні санкції:

  • за порушення, вчинене вперше, у розмірі 1 грн.;
  • кожне наступне порушення протягом календарного року – 100 % вартості товарів (послуг), проданих із порушеннями.

Крім того, відповідно до ст. 26 Закону № 265 за порушення вимог цього Закону посадові особи СГ притягуються до адміністративної відповідальності, установленої ст. 1551 КУпАП (докладніше див. «Відповідальність за порушення при використанні РРО»).

Як виправити помилку: правильно запрограмувати РРО. Однак треба врахувати, що вже надруковані чеки виправити неможливо і штраф тут неминучий. Зверніть увагу: на думку податківців (див. лист ДФС від 31.07.2014 р. № 862/7/99-99-22-06-03-17/3), норма п. 1 ст. 17 Закону № 265 установлює види порушень, які можуть повторюватися протягом тривалого періоду діяльності СГ, тобто можуть бути однотипними, але окремими порушеннями, а не одним триваючим порушенням. Тому штраф у розмірі 1 грн. застосовується тільки до першого порушення.

Про інші типові помилки, які виникаюсь при роботі з РРО, їх наслідки та випралення, читайте «Типові помилки при роботі з РРО».

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали