Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Дивіденди в юрособи-єдинника

16.10.2018 738 0 0

Єдиний податок для юридичних і фізичних осіб

Дивідендом, зокрема, уважається платіж, який виплачує юрособа – емітент корпоративних прав (інвестиційних сертифікатів або інших цінних паперів) на користь інвестора, який володіє цими правами (сертифікатами або паперами) (пп. 14.1.49 ПК). Дивіденди виплачуються інвесторам у зв'язку з розподілом чистого прибутку емітента, розрахованого за правилами бухобліку. Розглянемо в консультації особливості виплати та отримання дивідендів юрособою-єдинником.

Операції з виплати та отримання дивідендів відображаються в бухобліку юросіб-єдинників так само, як у підприємств на загальній системі оподаткування.

Джерелом виплати дивідендів є бухгалтерський чистий прибуток підприємства за звітний рік (п. 4 П(С)БО 15). Її показник відображається в рядку 2350 форми № 2-мс за відповідний період.

При використанні Плану рахунків, затвердженого Наказом № 291, єдинник відображає операції такими записами:

  • нарахування дивідендів до виплати – Дт 443 «Прибуток, використаний у звітному періоді» – Кт 671 «Розрахунки за нарахованими дивідендами»;
  • виплату дивідендів – Дт 671 – Кт 30 «Готівка», 31 «Рахунки в банках»;
  • нарахування дивідендів до отримання – Дт 373 «Розрахунки за нарахованими доходами» – Кт 731 «Дивіденди одержані»;
  • отримання дивідендів – Дт 30, 31 – Кт 373. Якщо дивіденди сплачуються натурою, то записом: Дт рахунків активів – Кт 373.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали