Будь-яке підприємство може звернутися до банку із проханням про видачу кредиту. Причому звертатися можна не тільки до того банку, у якому в підприємства відкрито поточний рахунок, а до будь-якого банку, що пропонує найбільш вигідні умови кредитування в частині процентної ставки, застав, строку кредитування та графіка погашення.
У консультації продовжимо розглядати основні моменти, з якими зіштовхнеться підприємство, що бажає взяти в банку кредит.
Разом із кредитним договором банк оформляє договори застави та поруки – з метою покрити можливі ризики неповернення кредитів. Надати майно в заставу може або сам позичальник, або за нього може поручитися своїм майном майновий поручитель – фізична та юридична особа.
За забезпеченням кредити поділяються на бланкові (без застав) і забезпечені заставою.
Бланкові кредити видаються надійним клієнтам, які мають стабільні джерела повернення кредитних коштів (надходження на рахунки в банк, який видає кредит) і позитивну кредитну історію. Як правило, бланкові кредити видаються для фінансування короткострокових потреб в обігових коштах. За бланковими кредитами можуть застосовуватися підвищені процентні ставки та комісії.
Застава