• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи включається військовий збір до витрат підприємця на загальній системі?


Чи може підприємець-загальносистемник включати до витрат суму сплаченого військового збору (далі – ВЗ), нарахованого на доходи від провадження господарської діяльності?


Підприємець є платником ВЗ на підставі п. 162.1, пп. 1.1 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу (далі – ПК).

Для підприємців на загальній системі оподаткування об'єктом обкладення ВЗ є чистий річний оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом, отриманим від господарської діяльності (виручка у грошовій і натуральній формі), і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов'язаними з такою діяльністю (пп. 164.1.3, п. 177.2, пп. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПК).

Тобто підприємці за результатами звітного року самостійно розраховують ВЗ у розмірі 1,5 % чистого оподатковуваного доходу, відображають його в річній податковій декларації та сплачують у строки, передбачені для сплати ПДФО за відповідний період (ЗІР, категорія 132.02). Такий розрахунок наводиться в додатку Ф2 до декларації про доходи (нова редакція діятиме з 31.12.16 р.).

Перелік витрат підприємця, які безпосередньо пов'язані з отриманням доходів від провадження госпдіяльності, наведено у п. 177.4 ПК. Завважимо, що витрат на сплату ВЗ у ньому немає. А ДФС зазвичай дає роз'яснення щодо складу витрат підприємця виходячи з того, що цей перелік є вичерпним (див., наприклад, лист від 28.10.15 р. № 1061/Г/99-99-17-02-02-14). Згідно з пп. 177.4.3 ПК до переліку витрат відноситься лише сума ЄСВ.

Отже, на сьогодні у підприємця немає підстав включати суму сплаченого ВЗ до витрат.

Зверніть увагу: у проекті змін до ПК (Законо­проект № 5368 від 07.11.16 р.) пп. 177.4.3 викладено у такій редакції: «до переліку витрат відносяться суми податків, зборів, які пов'язані з господарською діяльністю такого підприємця...». Сподіваємося, що при такому формулюванні податківці не почнуть заперечувати проти включення до витрат не тільки ЄСВ, але й ВЗ. Оскільки зміни носять уточнюючий характер, можливо, ДФС надаватиме лояльніші роз'яснення стосовно витрат підприємця за 2016 рік.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Чи включається військовий збір до витрат підприємця на загальній системі?