• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємець-єдинник проводить розрахунки через платіжний термінал: як визначити дохід?

17.12.2018 477 0 3

ДФС в Індивідуальній податковій консультації (далі – ІПК) від 16.10.18 р. № 4435/Д/99-99-13-01-02-14/ІПК дає відповідь на проблемне запитання: як підприємцеві-єдиннику визначити дохід від реалізації товарів (послуг), якщо розрахунки з покупцями ведуться через платіжний термінал?

Висновок, зроблений в ІПК: якщо при використанні платіжного терміналу банк утримує комісійну винагороду із суми виручки за послуги з розрахункового обслуговування, то доходом підприємця є повна сума виручки з урахуванням комісії, утриманої банком.

Аналогічний висновок ДФС надала в ІПК від 26.03.18 р. № 1217/Г/99-99-13-01-02-14/ІПК.

Проте не все так просто. Так, у ЗІР (категорія 107.04) податківці дотримуються протилежного підходу: єдинник до доходу включає фактичну суму, що надійшла на його поточний рахунок (виручку за мінусом комісії банку).

Що ж робити підприємцеві в такій ситуації, чому вірити?

З норм Податкового кодексу неможливо зробити чіткі висновки щодо цього питання. Тому ми рекомендували до доходу включати всю виручку з урахуванням комісії банку. Підстави для такого підходу:

  • у розрахункових документах і квитанції платіжного терміналу відображається повна сума виручки без урахування комісії банку;
  • не включаються до доходу єдинника лише надходження, зазначені в п. 292.11 ПК. А комісії банку в цьому переліку немає.

Саме такий підхід убереже вас від штрафних санкцій.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали