• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприемець-єдинник іде в декрет: що потрібно знати

Оновлено

29.10.2019 492 0 1

Довідник підприємця: приклади, схеми, зразки

Очікування дитини – радісний період у житті кожної жінки. Однак жінкам-підприємцям перед виходом у декрет необхідно влагодити безліч справ, пов’язаних із функціонуванням бізнесу в цей період. Які виплати належать підприємцеві при виході в декрет? Чи звільняється вона від сплати податків? Відповіді на ці запитання ви знайдете в даній консультації.

Ні, не може. Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами надається тільки найманим працівникам. Ця норма прямо закріплена в ст. 2 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР: право на відпустку (у т. ч. по вагітності та пологах) мають тільки наймані працівники (роботодавцем може бути як підприємство, так і підприємець).

Таким чином, підприємцеві не належить декретна відпустка, як і будь-які інші види відпусток, але майбутня мама має право на декретні виплати.

Так, оплачується. Жінка-підприємець має право отримати декретні за рахунок Фонду соціального страхування (далі – ФСС), але, звичайно, за умови сплати ЄСВ (ч. 1 ст. 19 Закону від 23.09.99 р. № 1105-XIV, далі - Закон № 1105).

Лікарняний видається всім вагітним (у т. ч. і підприємцям) на період декретної відпустки. У загальному випадку на 70 календарних днів (далі – к. д.) до пологів і 56 к. д. після них. Такий лікарняний є підставою для отримання допомоги по вагітності та пологах за рахунок соцстраху.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали