Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Перехід єдинників із групи в групу

16.10.2018 702 0 0

Єдиний податок для юридичних і фізичних осіб

Якщо платник єдиного податку (далі – ЄП) при реєстрації обрав будь-яку групу, то це не означає, що він залишиться в ній назавжди. Норми ПК передбачають як можливість, так і необхідність переходу до іншої групи. Тобто такий перехід може бути і добровільний, і вимушений. Розглянемо це питання докладніше.

Вимушений перехід до іншої групи передбачений п. 293.8 ПК тільки для єдинників першої і другої груп. Він пов'язаний із перевищенням граничного обсягу доходу, установленого для конкретної групи, і може здійснюватися тільки до більш високої групи.

Тобто єдинники першої (другої) групи при перевищенні своєї дохідної межі протягом звітного року можуть перейти до другої або третьої групи.

Зверніть увагу! Якщо єдинники першої (другої) групи перевищать граничний обсяг доходу, установлений для третьої групи (5 000 000 грн.), їм доведеться взагалі піти зі спрощеної системи оподаткування (див. консультацію «Вимушений вихід зі спрощеної системи»).

Вимушений перехід до другої (третьої) групи платників ЄП здійснюється із кварталу, що настає за кварталом, у якому був перевищений дохід.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали