• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Об'єкт оподаткування у фізособи-підприємця: які особливості формування доходів і витрат?

Фізособа-підприємець на загальній системі оподаткування (далі – ФОП) отримав попередню оплату за товар. Як у такому разі відображати доходи та витрати?

Доходи ФОП відображатимуться за датою отримання коштів на поточний рахунок, оскільки його доходом є отримана виручка у грошовій та негрошовій формах (п. 177.2 Податкового кодексу, далі – ПК). Підставою буде виписка банку. Що стосується витрат, то порядок їх відображення залежить від того, чи оплачено ФОП товар, за який отримано попередню оплату. Так, якщо товар:

- оплачено, то ФОП має право включити його до складу витрат у періоді визнання ним доходу;

- не оплачено, то витрати визнаватимуться в періоді їх оплати.

У будь-якому разі підставою для відображення витрат слугуватимуть виписки банку, квитанції, акти закупівлі тощо.

 

ФОП здійснює попередню оплату (за шість місяців) за послуги з охоронної сигналізації магазину. Чи можна сплачені суми включити до складу витрат у періоді їх сплати?

Спершу зауважимо, що до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів ФОП, входять документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розд. ІІІ ПК (п. 177.4 ПК).

Як бачимо, для формування витрат ФОП передбачено два критерії:

а) такі витрати мають бути пов’язані з отриманням доходів;

б) вони повинні відповідати «статусу» витрат від операційної діяльності.

Якщо в наведеній ситуації сплачені кошти можна пов’язати з операційною діяльністю, то з отриманням доходу – аж ніяк, оскільки така оплата пов’язана саме з майбутнім отриманням доходу (виручки від реалізації).

Отже, виходячи з вищенаведеного, сума попередньої оплати за послуги з охоронної сигналізації не може бути включена до складу витрат ФОП в періоді їх сплати. Сплачені кош­ти в розмірі 1/6 включатимуться до складу витрат у мі­ру отримання доходу. Підставою для відоб­ра­ження таких витрат слугуватиме виписка банку, платіжне доручення, що підтверджують понесені витрати.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Об'єкт оподаткування у фізособи-підприємця: які особливості формування доходів і витрат?