Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нежитлова нерухомість не приносить доходу: чи можна не сплачувати податок на нерухомість?

Підприємець має у власності нежитлове приміщення, яке сам не використовує і не здає в оренду. Орендарі, що раніше знаходилися там, – з'їхали, а нових він так і не знайшов. Підприємець, не маючи доходу від цієї нерухомості, постійно має витрати на утримання приміщення в належному стані. Чи може підприємець не сплачувати податок на нерухомість у цій ситуації?

 

Може, якщо місцевою радою (сільською, селищною або міською) установлена пільга з податку на нерухомість за об'єкти нежитлової нерухомості, які не використовуються і не приносять доходу їх власникам-фізособам. Якщо такої пільги немає, тоді податок доведеться сплачувати. Нагадаємо, що місцеві ради мають право встановлювати:

 

- ставки податків для об'єктів нежитлової нерухомості, що знаходиться у власності фізосіб та юросіб. Такі ставки встановлюються рішенням місцевої ради в розмірі, що не перевищує 2 % МЗП (мінімальної зарплати, установленої на
1 січня звітного (податкового) року), за 1 м2 площі нежитлового приміщення (пп. 266.5.1 Податкового кодексу, далі – ПК);

- пільги з податку на нерухомість за об'єкти, що знаходяться на території громад, інтереси яких вони представляють (пп. 266.4.2 ПК).

 

Обов'язок сплачувати податок за нерухомість (як житлову, так і нежитлову) покладено на власників такої нерухомості (пп. 266.1.1 ПК).

У пп. 266.2.2 ПК наведено вичерпний перелік об'єктів та умов, за яких нерухомість не є об'єктом оподаткування. Але в цьому переліку, на жаль, відсутня нежитлова нерухомість, що не використовується підприємцем-власником, яка не приносить ніякого доходу, але вимагає витрат на своє утримання. Іншими словами, звільнити від сплати податку за таку нерухомість може тільки пільга (див. вище).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали