• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи треба підприємцеві оформляти використання майна, що належить родичам?

Підприємець-загальносистемник у своїй підприємницькій діяльності використовує майно, що належить родичеві (з його усної згоди). Конкретно – зберігає товар на складі, який належить його рідному братові. Документально використання приміщення складу в підприємницькій діяльності не оформлялося. Підприємець має витрати, пов'язані з експлуатацією приміщення: придбаває будівельні матеріали й оплачує поточні ремонти. Усі витрати підтверджені. Підприємець хоче включити до своїх витрат документально підтверджені витрати на експлуатацію приміщення складу. Чи треба йому в цьому випадку документально оформляти використання в госпдіяльності майна свого родича?

Об'єктом оподаткування для підприємця на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручкою в грошовій і негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такого підприємця (п. 177.2 Податкового кодексу, далі – ПК). До переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходу, віднесені в тому числі витрати, пов'язані з оплатою ремонту та експлуатацією майна, яке використовується підприємцем у господарській діяльності (пп. 177.4.4 ПК).

Тобто основною умовою, за якої підприємець має право визнати здійснені ним витрати на експлуа­тацію і ремонт складського приміщення брата, є використання зазначеного майна у своїй господарській діяльності. Але таке використання треба підтвердити документально.

Сімейні майнові відносини між подружжям, батьками і дітьми, рідними братами і сестрами, іншими членами сім'ї регулюються нормами Сімейного кодексу (далі – СК), а в частині, не врегульованій СК, – нормами Цивільного кодексу (далі – ЦК), якщо це не суперечить суті сімейних відносин (ч. 1, 2, 3 ст. 2, ст. 8 СК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали