• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Коли колишній єдинник зможе повторно стати єдинником?

Нове

08.10.2019 431 0 0

Оподаткування господарських операцій: практичні ситуації


Повернення на спрощену систему для підприємства

З 1 жовтня 2018 року підприємство було змушене перейти зі спрощеної на загальну систему оподаткування через наявність податкового боргу. Чи може воно знову стати єдинником з 1 січня 2020 року?

Це залежить від того, який обсяг доходу буде мати підприємство за 2019 рік. Пояснимо докладно.

Як випливає з пп. 298.1.4 ПК, перехід підприємства на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, що обсяг доходу такого підприємства за календарний рік, що передує переходу, не перевищує 5 000 000 грн без урахування ПДВ (п. 291.4, пп. 1 п. 292.11 ПК).

Тому у випадку прийняття рішення про перехід на спрощенку з 1 січня 2020 року підприємству потрібно не пізніше 16.12.19 р. подати до контролюючого органу не тільки відповідну заяву, але й розрахунок доходу за попередній календарний рік (пп. 298.1.4 ПК).

Виникає запитання: який саме календарний рік слід розглядати як попередній – 2019-й чи 2018-й? Адже заява про обрання спрощеної системи подається в строк, коли календарний рік ще не закінчений (у грудні 2019 року). Значить, сума доходу за 2019 рік буде ще не відома.

Як роз’яснюється в ЗІР (категорія 108.01.01), дохід за календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему, у такому випадку визначається на момент подання заяви з урахуванням запланованої суми доходу за період, що залишився до кінця року після подання заяви.

Таким чином, підприємство може стати платником єдиного податку (далі – ЄП) з 1 січня 2020 року, якщо розрахований подібним чином дохід за 2019 рік не перевищить 5 000 000 грн.

Якщо ж розрахунковий обсяг доходу буде вище, тоді перейти на ЄП з 1 січня 2020 року не вийде. Водночас, якщо після закінчення 2019 року з’ясується, що за фактом річний дохід усе-таки не перевищив 5 000 000 грн (тобто виявилося, що підприємство перестрахувалося з розрахунковою величиною), підприємству можна буде перейти на ЄП з 1 квітня 2020 року.

У противному разі доведеться чекати ще рік (якщо, звичайно, у законодавстві не відбудуться якісь кардинальні зміни).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали